ENDÜSTRİYEL

Otomatik Yüklemeli Borulu Fırın

ATS çok katlı otomatik yüklemeli fırın, müşterilerimizin yüksek üretim kapasitesi, el değmeden yapılan üretim metodu ve ilerleyen zamanlar için genişletilebilir makine parkı talepleri doğrultusunda, en son teknolojik yenilikler dikkate alınarak üretilmiştir.

Siklotermik veya boru tip ısıtma sistemi şeklinde iki farklı modeli mevcuttur.

Siklotermik tip sistemlerde, ayarlanabilir hava akış valfleri ve bilgisayar kontrollü pişirme sistemi sayesinde, her katın hava akışı kontrol edilebilir. Böylelikle üst veya alt kat fark etmeksizin tüm yüzeyde eşit pişirme dengesi sağlanır.

Borulu tip sistemlerde, katları çepeçevre saran borular ile pişirme yüzeyinin tamamı eşit şekilde ısıtılabilir.

Fırın zemini üzerine yerleştirilen borular, tabandaki ısı kanallarından geçen sıcak havadan eşit şekilde enerji transfer ederek, bu ısıyı üst katlara aktarırlar ve fırının tüm yüzeylerinde eşit pişirme dengesi sağlanır.

Çok katlı fırınımız; otomatik yükleme ve boşaltmalı robotu, çok fonksiyonlu pişirme ve ayar kombinasyonları, hamur işleme bölümü ile ilgili sunduğumuz farklı makine seçenekleri sayesinde, müşterilerimizin ürün çeşitleri ne kadar farklı olursa olsun, tüm ihtiyaçlarına kolaylıkla cevap verebilecek yeterliliktedir.

İleri düzeydeki yalıtım sistemi sayesinde, üretilen ısı, uzun süre fırın içerisinde muhafaza edilebilmektedir. Ayrıca bu ısı yalıtım teknolojisi, peşi sıra pişirmelerde, fırının çabuk ısı toplamasına ve her seferinde aynı kalitede ürün elde edilmesini sağlamaktadır.

Yanma odası ve gaz kanalları ateşe dayanıklı tuğladan imal edilmiştir. Özellikle borulu tipli ısıtma sistemlerinde önemli olan bu yapı sayesinde, ısı, borulara eşit şekilde ulaştırılmış olur.

Her kat tek seferde yüklendiği ve boşaltıldığı için, yükleme kapıları kısa süreliğine açık kalmakta ve buda ısı kaybını önlemekte, dolayısıyla enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Gaz ve dizel yakıt enerji kaynağı olarak kullanılabilir.

Fırınımız, 300 ºC ye kadar yükseltilebilen kat ısısı sayesinde, düşük veya yüksek sıcaklıklarda pişirilen her türlü ürün için güvenle kullanılabilir.

Her iki modelde de üst veya alt kat fark etmeksizin eşit pişirme dengesi sağlanır.

Yükleme bandına hamurlar, ahşap paneller üzerinden otomatik olarak alınabilir.

Pişirilen ürünler, bir bant üzerinden soğuma veya paketleme gibi işlemler için bir sonraki istasyona aktarılabilir.

İsteğe bağlı olarak 3-4-5 ve 6 katlı olarak üretilebilmektedir.

Çok fonksiyonlu, renkli ekrana sahip dokunmatik panosu sayesinde: tüm sistemi tek panelden kontrol edebilir, 250 farklı pişirme seçeneğini sistem hafızasına yükleyebilir ve üç adet fırına kadar bütün tesisi tek ekrandan gözlemleyebilirsiniz.

Firma bünyemizde bulunan ekibimiz tarafından geliştirilen ürün kontrol yazılımı sayesinde, tüm talep ve arızalar için sisteme anında müdahale etmek mümkündür.

Ayrıca IOS ve Android tabanlı işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızdan, işletmenizin durumunu her nerede olursanız olun gözlemleyebilirsiniz.

Daha saymakla bitmeyecek birçok özelliği ile ATS çok katlı otomatik yüklemeli fırınımız, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek kadar gelişmiş bir teknolojiye sahip olsa da, küçük bir ekrandan kontrol edilebilecek kadar da basit kullanım özeliği ile müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur.

Opsiyonlar:

Gaz veya dizel yakıt brülörü

Çıkışta ekmek taşıma bandı

Giriş ve çıkışta su püskürtme sistemi

Girişte bıçak atma sistemi

Kat içi temizlik süpürge sistemi

3-4-5-6 katlı üretim

Harici buhar ünitesi       

Tava Yükleme Robotu

Yeni geliştirdiğimiz otomatik yükleme ve boşaltma sistemi sayesinde, uzun şekil makinesinden çıkan hamurların; tekli, ikili veya üçlü olarak eşit aralıklarla, tava veya ahşap pasa üzerine dizilmesi sağlanır. 

Sistem, tava arabasından otomatik olarak aldığı boş tavaların üzerine, hamuru serdikten sonra ,tekrar tava arabasına yükler. Tavalar tamamen doldurulduktan sonra, tava arabası çıkışa yönlendirilir ve başka bir boş araba dolum için yükleme istasyonuna otomatik olarak alınır.

İstenildiğinde, tava veya ahşap palet üzerine hamur serme işlemi yaptırılabilir (ikisi aynı anda mümkündür ve opsiyoneldir). Yine isteğe bağlı olarak tava üzerine kepek vb maddelerin serpilmesi için ilave ekipman takılabilir.  

Tüm sistem, dokunmatik bir ekran üzerinden çalıştırılır ve durum gözlemlemesi yapılır.  

Binanın yapısal şekline veya hamur işleme sisteminin iş akışına göre sağ veya sol çıkışlı olarak dizayn edilebilir.

Sistem hiç bir şekilde tavalara veya ahşap paletlere zarar vermez. 

Saatlik hamur kapasitesi 3.300 adettir. 

Opsiyonlar:

Tava üzerine tekli, ikili veya üçlü hamur dizme sistemi

Tava veya ahşap pasa üzerine dizme

Tava üzerine kepek dökme sistemi

Hava kompresörü 

Hamburger ve Sandöviç Hattı
Makinanın elektrik ve elektronik arızaları ekranda resim olarak görülür ve yazı ile ikaz edilir.
Makinanın genel ayarları PLC kontrollü dokunmatik ekranda yapılır.
Makinanın PLC proğramı arıza durumunda uzaktan erişim ile yeniden yüklenebilir.
Makinanın çalışan aksamları ve bantları kolay sökülüp-takılır.
Makine kolay temizlenir.
Makinamız kendi sınıfında Türkiye’ de TEK’ dir
Makine yüksek oranda ortam ısı değişimlerinden etkilenmez.
Makinanın tüm bilgileri hafızaya kaydedilip sürekli kullanılabilir.
Makinadaki tüm bantların hız ayarları istenilen seviyeye ayarlanabilir.
Makine kolay öğrenilir ve kullanılır.


KESME BÖLÜMÜ

Makinanın gövdesi 304 kalite Krom Nikel CRNI paslanmaz metal,aksamlar 304-CRNI kaplamalı paslanmaz metaldir.
Makine aynı anda gramajları eşit olan 6 adet hamur keser.
Makinada 40 – 140 gr arası hamur kesilir.
1 saatte max : 11.000 adet roll ekmek hamuru keser ve yuvarlar.
(Hamburger hamuru 1 saatte max: 10.000 adet, Sandviç hamuru 1 saatte max:8.000 adettir.)
Kesme işleminde çok az un kullanıldığından, temiz bir çalışma ortamı oluşturur.
Kesilmiş ekmek hamuruna verilen un miktarı istenilen miktarda ayarlanabilir.
Makine hamur kesme işlemi esnasında sürekli yağlama gerektirmez, yağlama sistemi otomatik ayarlanır.
Hamur basınçsız kesim sebebi ile diğer makinalardan farklı olarak hamuru yıpratmaz


ARA DİNLENDİRME

Bu makine şekil verilecek ürünler için kullanılır.
Kesilmiş hamurlar eğer dinlendirilmezse piştikten sonra ürün üzerinde şeklinde bozulmalar,yırtılmalar,çatlamalar. vs olur.
Dinlendirmenin esas amacı gramaja göre kesilmiş ve yuvarlanmış,darbe görmüş hamurun ön stresini almaktır.
Ara dinlendirme makinasına, kesme makinasından gelen 6 hamur taslara alınarak dinlendirilir. Dinlendirme çıkışında hamur 3e  düşürülerek işleme bölümüne aktarılır.
Dinlendirmede 140 adet hamur taşıma sepet tası vardır.Her tasta 3 adet sepet vardır.Bunlardan 120 tas dolu olarak çalışır, 20 tanesi geri dönüş tasıdır,360 adet sepet içinde hamur vardır.
Her tasta 3 adet hamur taşıma sepeti vardır.Sepetler gıdaya uygun,temizlenebilir,polimer malzemeden üretilmiştir.
Maksimum hızda dinlendirme süresi 2.5 dakikadır.
Dinlendirme makinasının altında direkt geçiş bandları da vardır.Dinlendirme kullanılmadığında ,direkt geçiş bandı kullanılarak kesmeden gelen hamurların direkt geçişi sağlanır.

 
ŞEKİL VERME
 
Şekil verme bölümünde ; şekil verme,ezme bandı,şekil verme yastığı,sıralama ünitesi vardır.Ezme bandı hamura yuvarlak şekil vermek için kullanılır.Şekil verme yastığı sandviç tipi(uzun) ekmek hamurları için kullanılır.Bu yastık polimer malzemeden üretildiği için gıda yönetmeliklerine uygundur.Hamurun gramajına göre ürün boy ve şekilleri çok kolay ayarlanabilir.Sıralama aparatında sandviç tipi hamurlar serme bandına dağınık gitmesin diye burada tek sıraya alınır sonra 3 adet hamurun hepsi aynı anda serme bandına aktarılır.Burada işlem akıllı göz sensörler tarafından PLC ye bağlı olarak çalışır.
 
 
SERME (TAVAYA OTOMATİK SIRALAMA)
 
Makine istenilen ölçüdeki tava ve pasaya(ahşap tava) her çeşit hamuru otomatik sıralar.Makinanın basit ayarları sayesinde oluklu ve düz tavalara otomatik sıralama yapar.Tava veya pasa uygun yerinde değilse otomatik sıralama yapmaz,durur ve ekranda uyarı verir.
 
Özellikler : 
Toplam Güç : 12 KW
Besleme Voltajı : 380 Volt
Akım : 3x32 Amper
Gramaj Aralığı : 40-140 Gr
Tava Ölçüleri : 50x74 cm ve 70x120 Cm
Yağ Tüketimi : 0,5 Lt/Gün
Hava İhtiyacı : 6-8 Bar
Makine Eni : 1,2 mt
Makine Boyu : 10 mt
Makine Yüksekliği : 2,5 mt
Makine Ağırlığı : 2,2 mt
Hakkımızda

DENEYİM, VİZYON VE YENİLİKÇİLİK Gıda Makinaları sektöründe geçirdiğimiz 13 yıllık süre içerisinde edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyimi, ürün portföyümüzde bulunan makineler ile siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Fırın ve Pasta makinaları sektöründe , ürün yelpazemizde bulunan 30 değişik modeldeki makineleri kullanan, değerli ATS müşterileri sayesinde, sektörün en iyi ve en güvenilir firmalarından biri haline geldik. Firma olarak küçük, orta ve büyük kapasiteye sahip birçok işletme için çözümler sunmaktayız. Uzun yılların tecrübesi, en son yenilikleri içeren teknolojik altyapımız, işini iyi yapan insan kaynağımız ve en iyi hammaddeleri kullanarak ürettiğimiz makineler sayesinde; müşterilerimize iyi bir başlangıcı, verimli ve uzun ömürlü makinelerle, sürekli iyi kalitedeki ürün çıktısını garanti ediyoruz. Bu vesile ile web sitemizde bulunan geniş ürün yelpazemize bakmanızı rica ediyor ve sizleri de mutlu ATS müşterileri arasında görmeyi ümit ediyoruz.

Haberler
Ekonomik Seri Spiral Mikser

Bu yıl içinde lansmanını yaptığımız yeni "ESPM E" serisi spiral mikserlerimize hemen göz atın. Kalite ve performanstan ödün verilmeden üretilen ekonomik seri mikserlerimiz, fiyatının yanı sıra estetik görüntüsü ile de göz dolduruyor... "E" serisi mikserlerimiz hamur işleme bölümü ürünleri içerisinden ulaşabilirsiniz...

 

 

 

 

Tesislerimize Ait Videolar Yayında...

Sizlere katalog resimlerini göstermekten daha fazlasını yaparak, makinalarımızı kullanan işletmelere götürüyoruz. Kurduğumuz büyük, orta ve küçük kapasiteye sahip işletmelere ait video görüntülerine https://www.youtube.com/channel/UC-QCK_HyGGLm88bm1TY6VPw kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Ürünlerimiz Tam Koruma Altında...

Kendimizi müşterilerimizin yerine koyuyoruz ve sevkiyat sırasında meydana gelebilecek can sıkıcı hasarlara karşı makinelerimizi tam koruma altına alıyoruz. Son testi yapılan makineler, palet üzerine sabitlendikten sonra, 2 kat koruyucu örtü ile tamamen çevreliyoruz. Ayrıca dışarıdan gelebilecek hasarlara karşı  makineleri, ahşap sandık içerisinde müşterilerimize sevk ediyoruz. Denizaşırı yüklemelerde ise, makineleri nemden korumak için, nem emici torbalar sandık içerisine yerleştiriyoruz.  Ürünlerimizin güvenle sizlere ulaşmasını sağlayarak; iyi bir başlangıcı temin ediyor ve sizlerin de yüzünü güldürüyoruz.

 

 

 

Deneyimli Teknik Kadro

Firma olarak deneyimli iş gücünün değerinin farkındayız. Bu sebepten dolayı sektöre uzun yıllar hizmet vermiş insanlara değer veriyoruz ve firma bünyesine katmak için elimizden geleni yapıyoruz.  Kuruluşumuzda,  deneyimli personel sayısı son derece fazla olmakla birlikte; en az 7 yıl, en fazla ise 22 yıl aralığında  sektörümüze emek vermiş değerli yol arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

 

 

 

Web Sitemiz Yenilendi...

Firmamız, ürünlerimiz ve verdiğimiz servisler hakkında daha detaylı bilgilerin yer aldığı yeni web sitemiz yayına başladı. Her türlü görüş, öneri ve sorularınız hakkında lütfen bizimle temasa geçiniz.

 

 

 

Tüm Haberler
İletişim Bilgileri
Adres:
Yazır Mh. Öztekinler Sk. 44/17 42130 Selçuklu, Konya – TÜRKİYE
Telefon:
+90 533 488 49 18
E-posta:
info@atsbakeryequipment.com